Plague Inc. znika z chińskiego App Store

Studio Ndemic Creations odpowiedzialne za grę Plague Inc., poinformowało, że usunięto ją z chińskiego App Store. Powodem jest ponoć zabroniona w Chinach zawartość.

Koronawirus ma poważny wpływ na światową gospodarkę, a często także na konkretne produkty i to w sposób, który czasem trudno zrozumieć. Niewykluczone, że to właśnie epidemia wirusa spowodowała, iż z chińskiego App Store zniknęła popularna gra Plague Inc.

Twórcy poinformowali właśnie, że produkt usunięto z chińskiej wersji sklepu z aplikacjami na żądanie chińskiej Administracji ds. Cyberprzestrzeni. Nie wiadomo dokładnie co było powodem usunięcia, aczkolwiek wspomina się o nielegalnej w tym kraju zawartości. Autorzy próbują teraz skontaktować się z chińskimi władzami, mając nadzieję na zniesienie zakazu.

Plague Inc. to niezwykle popularny tytuł, który w ciągu ośmioletniej obecności na rynku dorobił się ponad 130 mln graczy. Od lat jest to najchętniej pobierana produkcja w kategorii strategie/symulacje, zaś w Państwie Środka jest jedną z najpopularniejszych płatnych gier. Tytuł jest symulacją, która zachęca graczy do myślenia i zdobywania wiedzy na temat poważnych problemów zdrowia publicznego.

Jest to symulacja, w której gracz musi stworzyć wirusa, pozwalającego wyeliminować całą populację. Tytuł jest nie tylko popularny, ale też ceniony przez wiele ważnych organizacji jako narzędzie edukacyjne. Doceniło go m.in., amerykańskie Centrum kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Przedstawiciele Ndemic Creations podkreślają, że nie mają pojęcia dlaczego ich grę usunięto ze sklepu. Nie wykluczają jednak, że może to mieć związek z epidemią koronawirusa.

Plague Inc

Źródło

You may also like...