Policjanci będą używać iPadów oraz iPhone’ów

Nasi posłowie swego dostali od kancelarii Sejmu iPady, na których głównie oglądają pornografię w sieci. Produkty Apple otrzyma również policja z Nowej Zelandii, jednak w tym wypadku urządzenia rzeczywiście pomogą w wykonywanej pracy.

Rząd Nowej Zelandii zainwestuje 160 milionów dolarów w produkty Apple, kupując za te pieniądze iPady oraz iPhone’y, w które wyposażeni zostaną przedstawiciele organów ścigania. Ta inicjatywa jest częścią projektu pilotażowego, w ramach którego 6,086 oficerów policji, przez najbliższe trzy miesiące będzie używało mobilnego sprzętu Apple.

W ten sposób rząd chce odciążyć nieco oficerów na służbie, likwidując część papierkowej roboty, którą dotychczas wykonywali. Inicjatywa jest częścią narodowego programu Lepszej Służby Publicznej, dzięki któremu na ulice trafi 600 dodatkowych funkcjonariuszy, a liczba pieszych patroli zwiększy się o 70 procent, co powinno podnieść poziom bezpieczeństwa oraz zredukować ilość przestępstw.

Rząd ma nadzieję, że wyposażenie policjantów w iPady oraz iPhone’y, pozwoli każdemu oficerowi zaoszczędzić około 30 minut na jednej zmianie. W ciągu roku dałoby to więc oszczędność rzędu 520,000 godzin, które można przeznaczyć na patrole.

Ta oszczędność, to m.in. szybki dostęp do potrzebnych danych realizowany na miejscu, eliminujący konieczność udania się na posterunek w celu przeszukania akt. Policyjne urządzenia ma obsługiwać sieć Vodafone, będą partnerem programu, która zapewni im łączność.

Źródło: Zdnet.com

You may also like...