Uwaga! Cola Cola może zabić!

Nawet najbezpieczniejszy produkt żywnościowy, spożywany w nadmiarze, może nas zabić. Przekonała się o tym pewna kobieta, którą zabiła Coca Cola.

Amerykańskie media opisują przypadek pewnej 30-letniej kobiety, która zmarła w wyniku picia nadmiaru tego popularnego napoju. Sekcja zwłok wykazała, że Natasha Harris, każdego dnia wypijała 7,6 litra (!) Coca Coli. Co prawda przypadek śmierci miał miejsce w lutym 2010 roku, lecz dopiero teraz David Crear, pełniący obowiązku coronera, upublicznił swój raport.W przygotowanym przez niego raporcie możemy przeczytać, że czynnikiem, który doprowadził do jej śmierci, było zaburzenie metabolizmu wywołane spożywaniem nadmiernych ilości Coca Coli, które doprowadziło do arytmii serca. Podczas sekcji zwłok odkryto także znacznie powiększoną wątrobę, w której odkładał się tłuszcz powstający w wyniku nadmiernego spożycia cukru oraz niskiego poziomu potasu we krwi. Jej ciało było od wewnątrz całkowicie zrujnowane przez ten brązowy syrop.

Oczywiście wydźwięk raportu, który jasno mówi, że Coca-Cola może zabić, nie spodobał się producentowi napoju, który w oświadczeniu napisał, że powodem śmierci było na pewno jej zdrowie oraz styl życia, a nie napój.

Nic dziwnego, że firma broni swego produktu. Gdyby to się rozniosło, wówczas jej obroty mogłyby się drastycznie zmniejszyć. Nie bez powodu lekarze odradzają picie napojów gazowanych, a już na pewno takich, które są słodzone rakotwórczym Aspartamem.

Źródło: Huffingtonpost.com

You may also like...

2 komentarze

  1. konsument pisze:

    Kto mądry pije 7,6l Coca Coli dziennie. Bądzmy realistami. Sama z siebie zrobila ofiare przez glupote 🙂

  2. Defon pisze:

    Dobrze prawisz. Dałbym lajka, ale się nie da.