Puchnące baterie Apple Watch 2 zostaną wymienione za darmo

Apple ma ostatnio spore problemy z bateriami w swych urządzeniach. Niedawno musiała wymieniać je w smartfonach, a teraz zrobi to w Apple Watch 2. Przyczyną jest puchnięcie akumulatorów.

Urządzenia mobilne od czasu do czasu potrafią sprawiać użytkownikom spore problemy, czy to związane z oprogramowaniem czy osprzętem. Często ich przyczyną jest bateria, a ostatnio kłopoty na tym polu dotykają urządzenia firmy Apple, takie jak smartwatch Apple Watch 2.

Użytkownicy tego zegarka już od jakiegoś czasu doświadczają problemów z zasilaniem. Niestety w dużej części przypadku akumulator puchnie i fizycznie niszczy urządzenie, rozsadzając od środka jego obudowę oraz wypychając wyświetlacz. Producent najwyraźniej nie chce kolejnych pozwów wytoczonych przez wściekłych klientów, ponieważ uruchomił nowy program serwisowy, w ramach którego użytkownicy mogą liczyć na darmową naprawę sprzętu. Oczywiście jeśli spełnią określone kryteria, a jednym z nich jest posiadanie modelu zegarka serii 2 z 42 mm kopertą.

Nowy program jest niezależny od gwarancji i obejmuje urządzenia, od których zakupu minęły już trzy lata. Naprawa obejmuje wszystkie warianty tego zegarka, a więc Sport, Edition, Hermes oraz Nike+. Nie dotyczy jednak modelu 38 mm oraz serii 1 i 3.

Przypadłość puchnących baterii jest doskonale znana dla użytkowników smartwatcha, gdyż pojawia się już od pierwszej jego generacji. Dlatego podobny program od jakiegoś czasu jest oferowany jego posiadaczom. Wygląda jednak na to, że Apple dotychczas nie udało się go rozwiązać.

Apple Watch

Źródło: Slashgear.com

You may also like...