Qualcomm zaprzecza zarzutom o oszukiwanie w benchmarkach

Qualcomm zabrał w głos w sprawie zarzutów MediaTeka, dotyczących oszukiwaniu w benchmarkach. Producent kategorycznie zaprzeczył takim insynuacjom.

Parę dni temu serwis AnandTech poinformował, że MediaTek nadal oszukuje w benchmarkach wydajności procesorów mobilnych. Firma stosuje rozwiązania wykrywające moment uruchomienia aplikacji testującej, które ustawiają wówczas wydajność układu na maksymalnym poziomie.

Zaskakujące jest to, iż MediaTek przyłapany na takim działaniu wcale się tego nie wypierał. Twierdził jedynie, że jest to powszechna praktyka w tej branży i każdy robi tak samo, zaś producenci mogą w każdej chwili wyłączyć tryb wysokiej wydajności. Zasugerował przy tym, że podobne działania podejmuje także Qualcomm. Amerykański producent procesorów nie kazał długo czekać na swą reakcję. Firma wydała oświadczenie, w którym kategorycznie zaprzecza takim insynuacjom i uważa tego typu działanie za oszustwo.

Oczywiście nie oznacza to, że nie jest to powszechna praktyka. Wprawdzie Qualcomm może faktycznie nie oszukiwać, ale producenci OEM to zupełnie inna sprawa. To do nich należy ostatnie słowo w tej kwestii. Nie można więc wykluczyć, że wiele firm istotnie sztucznie zawyża wydajność swych urządzeń.

W ten sposób podnosi ich atrakcyjność w oczach klientów. Wiele osób przy zakupie nowego smartfona, nadal kieruje się jego wydajnością w benchmarkach.

Qualcomm

Źródło

You may also like...