Nowa aplikacja Google uczy dzieci czytania
Read Along to nowa aplikacja Google udostępniona w 180 krajach, pomagająca dzieciom w nauce czytania. Program dostępny jest na Androida i przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 lat.
Szkoły są nadal zamknięte, więc uczenie swych dzieci czytania i pisania spada aktualnie na rodziców. Na szczęście w tym zadaniu pomaga im nowoczesna technologia, a ściślej mówiąc aplikacja na Androida opracowana przez programistów koncernu Google.
Read Along pomaga w nauce czytania
Produkt pojawił się w Indiach w marcu ubiegłego roku, gdzie oferowano go pod nazwą Bolo. Teraz firma z Mountain View udostępniła go na całym świecie, pod szyldem Read Along. Aplikacja dostępna jest w ramach wczesnego dostępu i można ją aktualnie pobrać w 180 krajach.
Read Along jest aplikacją adresowaną do dzieci w wieku od 5 lat i wykorzystuje technologie rozpoznawania mowy oraz zamiany tekstu na mowę. Znajdziemy w niej postać o nazwie Diya, pełniącą funkcję wirtualnego nauczyciela pomagającego w nauce. Aplikacja oferuje dzieciom różnego rodzaju historie, które muszą czytać na głos. Jeśli mają problemy z odczytaniem tekstu, wówczas do akcji wkracza Diya, oferując pomoc i wsparcie. Wirtualny nauczyciel pomoże również, gdy dziecko ma problemy z poprawną wypowiedzią jakiegoś słowa.
Nagradzanie za naukę
Aplikacjom edukacyjnym dość trudno jest utrzymać zainteresowanie dziecka na pożądanym poziomie. Dlatego nowy program zachęca je do nauki, za pomocą nagród. W miarę postępu dziecko otrzymuje więc w nagrodę gwiazdki oraz specjalne odznaki. Aplikacja posiada też możliwość stworzenia profili dla kilku dzieci. Umożliwia to rodzicom kontrolowanie postępów w nauce oraz dostosowanie poziomu trudności do umiejętności każdego z dzieci.
Aplikacja działa w pełni offline, więc nie zużywa pakietu internetowego. Połączenie z siecią jest niezbędne jedynie w przypadku pobierania nowych historii. Dodatkowo wyposażono ją w mechanizmy chroniące prywatność dziecka.
Read Along możecie pobrać bezpośrednio z Google Play Store. Na razie aplikacja obsługuje dziewięć języków, lecz niestety nie ma wśród nich polskiego. Pozostaje nam jednak mieć nadzieję, że niebawem Google doda go do swego produktu.
Technogadżet w liczbach