Zack Nelson sprawdził wytrzymałość Samsunga Galaxy Note 10+

Właściciel kanału JerryRigEverything sprawdził solidność wykonania najnowszego Samsunga Galaxy Note 10+. Sprawdzian wypadł dla nowego telefonu bardzo dobrze.

Zack Nelson, właściciel kanału JerryRigEverything, nie mógł oczywiście zapomnieć o najnowszym flagowcu Samsunga. Znany youtuber postanowił więc przetestować solidność konstrukcji modelu Galaxy Note 10+ sprawdzając, jak zniesie jego standardowe tortury.

W przeszłości udało mu się wykazać niedoskonałości konstrukcyjne wielu modeli urządzeń. W zeszłym miesiącu udało mu się całkowicie połamać składany smartfon Royale FlexPai, co pokazało nam, że tego typu sprzęt jest bardzo delikatny. Z kolei wiosną wygiął nowego iPada Mini, zaś nieco wcześniej złamał iPada Pro.

Tym razem sprawdzian obył się bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek, gdyż topowy sprzęt Samsunga jest bardzo wytrzymały. Przedni i tylny panel chroni bowiem szkło Gorilla Glass 6, a dodatkowo na wyświetlaczu znajduje się fabryczna osłona. Dzięki temu pierwsze rysy pojawiają się dopiero po zastosowaniu narzędzia o twardości 6 w skali Mohsa. Natomiast na 7 poziomie są już znacznie głębsze.

Co ciekawe, nawet mimo dość głębokich rys, nie pojawiły się żadne problemy z działaniem ultradźwiękowego czytnika wbudowanego w ekran. To dobra wiadomość, gdyż nie w każdym modelu porysowany sensor działa tak jak należy i trzeba go bardzo chronić.

Sprawdzian wyginania również nie spowodował żadnych uszkodzeń, choć problemem może być nowy S Pen, wyposażony w funkcję obsługi gestów. Jego obudowę wykonano z plastiku, więc Zack używając stosunkowo niewielkiej siły złamał go na pół. Trzeba więc być delikatnym, gdyż jego wymiana na pewno nie będzie tania. Dobrą wiadomością jest to, że nie da się odwrotnie włożyć go do obudowy.

Pełny test zobaczycie na poniższym materiale.

Galaxy Note 10+

Źródło

You may also like...