Samsung Galaxy S8 ocalił życie 20 osób na Filipinach

Wodoszczelność obudowy Samsunga Galaxy S8, pomogła ocalić 20 osób na Filipinach. Dzięki temu pasażerowie łodzi wywróconej przez fale, mogli wezwać pomoc.

Od kilku dobrych lat, producenci smartfonów wyposażają swój sprzęt w obudowy zapewniające odporność na wodę i pył. Wbrew pozorom to bardzo przydatna cecha, gdyż jednym z najczęstszych przyczyn uszkodzenia sprzętu mobilnego jest właśnie wilgoć.

Smartfony wpadają nam do toalet, zalewamy je różnymi napojami, czy też wpadają do wody, która niszczy ich delikatną elektronikę. Uszczelniona obudowa zabezpiecza przed takim scenariuszem, chroniąc nas przed dużym wydatkiem na naprawę sprzętu.

Większość osób zapewne nigdy nie wykorzysta wodoszczelności swego telefonu, ale okazuje się, że w sytuacji kryzysowej może ona również ocalić życie. Samsung poinformował właśnie o dość nietypowym zdarzeniu związanym z modelem Galaxy S8.

Kilka dni temu wodach w pobliżu Bogo City, wywróciła się łódź przewożąca 16 zagranicznych nurków oraz czterech Filipińczyków. Życie pasażerów ocalił flagowy smartfon koreańskiej marki. Woda zalała bowiem radio uniemożliwiając wezwanie pomocy. Na szczęście jeden z nurków miał przy sobie Galaxy S8, na który woda nie ma żadnego wpływu. Smartfon nie tylko pozwolił wezwać pomoc, ale też dostarczył ratownikom dokładne koordynaty GPS rozbitków. Udało się więc uratować ich już po 30 minutach od katastrofy.

Samsung przy okazji poinformowania o zdarzeniu, nie omieszkał przypomnieć o funkcji wysyłania SOS zaimplementowanej w smartfonach Galaxy. Po jej uaktywnieniu w ustawieniach telefonu, trzykrotne szybkie wciśnięcie przycisku zasilania automatycznie wyśle wiadomość SOS na wybrany numer w kontaktach.

Galaxy S8

Źródło: Samsung.com

You may also like...