Serial The Expanse doczeka się własnej gry komputerowej

Telltale Games potwierdziło plany stworzenia gry komputerowej na bazie popularnego serialu The Expanse. Gracz wcieli się w niej w postać Caminy Drummer, żyjącą na pokładzie statku kosmicznego Artemis.

Kilka miesięcy temu stacja SyFy skasowała niezwykle popularny serial The Expanse, będący adaptacją znanej powieści. Na szczęście dla fanów tej produkcji, Amazon zdecydował się go ocalić i przejął markę dla własnej platformy Amazon Original, przygotowując szósty sezon, który miał właśnie swą oficjalną premierę. Jest to finałowy sezon kończący całą historię, który jest stosunkowo krótki, gdyż liczy sobie tylko sześć epizodów.

Marka jest na tyle popularna, że aż dziw bierze iż do tej pory nie doczekała się własnej gry wideo. Telltale Games postanowiło naprawić to niedopatrzenie. Podczas eventu The Game Awards 2021 zapowiedziało grę The Expanse: A Telltale Series opartą na serialu. Studio zaprezentowało również jej krótki zwiastun, trwający zaledwie minutę. Nowa produkcja pozwoli nam wcielić się w postać Caminy Drummer latającej statkiem kosmicznym Artemis.

Na razie nie wiemy zbyt wiele na temat nowej produkcji, jednak wydawca już uruchomił jej oficjalną stronę, na której będzie publikował nowe informacje.

Dodam, że Telltale znane jest z produkcji gier na podstawie popularnych seriali. A na swym koncie ma m.in., przygodówkę opartą na znanej produkcji telewizyjnej The Walking Dead. Ma doświadczenie w tego typu grach, więc można liczyć na to, że jej kolejny projekt będzie równie interesujący.

The Expanse

Źródło

You may also like...