Składany smartfon Sony będzie nazywał się Xperia F

Chińskie źródła twierdzą, że Sony planuje stworzenie składanego smartfona. Nowe urządzenie miałoby trafić do sprzedaży pod szyldem marki Xperia F.

Doniesienia z ostatnich miesięcy mogą sugerować, że Sony powoli wycofuje się z rynku urządzeń mobilnych. Pod koniec zeszłego miesiąca informowałem, że japoński koncern porzuca kolejne rynki. Natomiast wiosną pojawiły się wieści, że w dziale mobilnym szykują się zwolnienia, które mogą objąć połowę kadry.

Wygląda jednak na to, że Sony nadal zamierza trzymać się tego sektora rynku. Najnowsze przecieki z Chin sugerują bowiem, że japoński koncern pracuje nad pierwszym składanym smartfonem. Urządzenie miałoby trafić do sprzedaży w 2020 roku pod szyldem nowej marki Xperia F.

Źródło twierdzi także, że nowy sprzęt miałby otrzymać elastyczny panel OLED. Konstrukcja sprzętu byłaby więc zbliżona do tego co zaprezentowano w Samsungu Galaxy Fold lub Huawei Mate X.

To samo źródło twierdzi również, że Sony nadal będzie instalowało w swym sprzęcie wysokie wyświetlacze o proporcjach 21:9. Taki właśnie panel znajdziemy w modelu Xperia 1, wprowadzonym niedawno do sprzedaży. Nie wiadomo jednak czy podobnie jak we wspomnianym flagowcu, przyszłe modele także dostaną ekrany o rozdzielczości 4K.

Do przyszłego roku jest jednak sporo czasu, więc na pewno wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących planów koncernu. Możliwe, że firma zdecyduje się ujawnić je już podczas targów IFA 2019.

Xperia F

Źródło: Cnmo.com

You may also like...