Smartfony Android Go kupimy za 30 dolarów

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafią pierwsze smartfony stworzone w ramach programu Android Go. Urządzenia te będą oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie wynoszącej około 30 dolarów.

Wprawdzie wiele osób kupuje topowe smartfony, ale nie da się ukryć, że największym powodzeniem cieszą się modele budżetowe, dostępne w bardzo niskich cenach. Szczególnie duży rynek na takie urządzenia jest w krajach rozwijających się. Dlatego producenci wprowadzają tam wciąż nowe modele.

Wkrótce pojawią się w sprzedaży nowe telefony opracowane w ramach programu Android Go. To kolejny po Android One program mający na celu projektowanie taniego sprzętu mobilnego, z czystym systemem oraz regularnymi aktualizacjami. Sprzęt z tego programu cechować ma minimalna specyfikacja techniczna z 1 GB RAM oraz najsłabszym procesorem.

Smartfony z programu nie tylko będą posiadały system operacyjny zoptymalizowany pod kątem budżetowej konfiguracji. Google stworzyło również specjalne wersje popularnych aplikacji, takich jak Google Maps, YouTube oraz Email, dopasowanych do osiągów nowych telefonów.

Amerykański koncern nawiązał też współpracę z wieloma firmami, takimi jak Micromax, Lava, Intex, Karbonn oraz innymi, które będą sprzedawać nowy sprzęt. Jednym z pierwszych dostawców będzie Micromax, który jeszcze w tym miesiącu rozpocznie w Indiach sprzedaż pierwszego smartfona z programu Android Go. Ma on kosztować 30 dolarów. Inni producenci wprowadzą swej modele w nadchodzących tygodniach.

Oczywiście zważywszy na cenę, sprzęt będzie miał spore ograniczenia, więc nie powinniśmy oczekiwać ekranów o wysokiej rozdzielczości, czy rozbudowanych aparatów. Będą to więc smartfonu głównie do komunikacji oraz internetu.

Android Go

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...