Specyfikacja i zdjęcia Surface Mini

Evan Blass ujawnił specyfikację oraz wygląd tabletu Surface Mini. To urządzenie, którego Microsoft nigdy nie wprowadził do sprzedaży, choć mogłoby odnieść sukces.

Surface okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gdyż biznesowe tablety stworzone przez inżynierów Microsoftu, są bardzo chętnie kupowane przez użytkowników. Oferują bowiem dużą wydajność oraz funkcjonalność typowego komputera, przy zachowaniu mobilności.

Nie wszystkie projekty z tej rodziny wchodzą jednak do sprzedaży. Jednym z urządzeń, które nigdy nie ujrzały światła dziennego jest Surface Mini. Evan Blass postanowił przybliżyć nam nieco ten sprzęt, publikując jego specyfikację techniczną oraz prezentując zdjęcia.

Surface Mini miało być tabletem skierowanym przede wszystkim do uczniów, którzy chcieliby zastąpić swe notebooki sprzętem wygodniejszym w transporcie oraz bardziej funkcjonalnym. Tablet miał bowiem posiadać wygodną podstawkę z trzema ustawieniami, przednią kamerę do wideo rozmów, rysik, porty USB oraz gniazdo słuchawkowe.

Surface

Ekran urządzenia ma 7,5″ i wyświetla obraz w rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli przy proporcjach 4:3. Jego sercem jest natomiast procesor Qualcomm MSM 8974 Snapdragon 800. Przygotowywane były dwie konfiguracje. Jedna z nich ma 1 GB RAM i 32 GB pamięci użytkowej, druga natomiast 2GB/64 GB.

Niestety największą wadą tego sprzętu było zastosowanie systemu Windows RT 8.1. Był on dużą porażką Microsoftu, miał spore ograniczenia i z tego powodu nikt się nim nie interesował.

Nie wiadomo dlaczego Surface Mini nie weszło do sprzedaży. Gdyby wyposażyć go w porządny system, pełny dostęp do sklepu Windows Store i zaproponować niezłą cenę, mógłby odnieść rynkowy sukces.

Surface

Źródło: Twitter.com

You may also like...

1 Response

  1. M pisze:

    Dla wyjaśnienia Qualcomm MSM 8974 to Snapdragon 800… bo tego tu brakuje.