Bosch pokazał system wykrywania wypadku dla motocyklistów

Bosch zapowiedział nowy system Help Connect, dzięki którym motocykliści szybciej otrzymają pomoc w razie wypadku. Tym samym zwiększy ich szansę na przeżycie.

Inżynierowie Boscha od lat rozwijają różnego rodzaju technologie motoryzacyjne, podnoszące bezpieczeństwo na drodze. Ich najnowszy pomysł o nazwie Help Connect, z pewnością spodoba się motocyklistom, gdyż w razie wypadku znacznie skróci czas dotarcia ratowników medycznych.

Help Connect to podłączony cyfrowo system połączeń alarmowych przeznaczony dla użytkowników jednośladów, który przyspieszy proces ratowania życia. Technologia wykorzystuje inteligentny algorytm zainstalowany w czujniku bezwładnościowym służącym do wykrywania wypadków.

W przypadku kolizji, jeśli kierowca utraci przytomność i nie będzie reagował, system za pośrednictwem aplikacji automatycznie prześle informacje dotyczące wypadku oraz jeźdźca do Bosch Service Center. Stamtąd dotrą do służb ratowniczych. Wśród przesłanych informacji będzie także dokładna lokalizacja poszkodowanego, co pozwoli ratownikom szybciej dotrzeć na miejsce. Istotne jest również to, że ratownicy zlokalizują motocyklistę nawet jeśli telefon podczas kolizji został odrzucony na dużą odległość.

System nie wymaga montowania żadnej dodatkowej jednostki sterującej, co znacznie upraszcza jego instalację w jednośladzie. Czujnik łączy się jedynie za pomocą Bluetooth z firmową aplikacją Bosch Vivatar zainstalowaną w telefonie. Oprócz powiadomienia o wypadku, może też wysłać ratownikom dane medyczne wprowadzone przez kierowcę, dotyczące np., posiadanych schorzeń. Aplikacja pozwala również powiadomić o kolizji wybrane osoby, np. rodzinę oraz przyjaciół, którzy od razu będą mogli udać się do szpitala. Z technologią można zintegrować również inne aplikacje, co znacznie rozszerza jej możliwości.

Bosch twierdzi, że nowa technologia jest w stanie skrócić czas dotarcia ratowników na miejsce aż o połowę. Aktualnie usługa dostępna jest w Niemczech.

Help Connect

Źródło

You may also like...