Telewizor Samsung The Frame formą sztuki

Samsung wprowadza na rynek nietypowy telewizor. Produkt nazywa się The Frame i został tak zaprojektowany, by z wyglądu przypominać obraz.

Producenci telewizorów rzadko sięgają po oryginalne pomysły w zakresie wzornictwa i praktycznie każdy sprzęt wygląda tak samo. Samsung postanowił to zmienić i wprowadził do sprzedaży nowatorski odbiornik 4K o nazwie The Frame.

To co go wyróżnia spośród tysięcy telewizorów stojących na sklepowych półkach, to rama, która upodabnia go do obrazu. Oprócz klasycznej czarnej ramy, do wyboru są jeszcze ramy w kolorze orzechowym, beżowym i białym. To pozwala dopasować The Frame do każdego wnętrza.

Za sprawą specjalnych magnesów mocowanie i wymiana ram są szybkie i łatwe. Wrażenia wizualne potęguje wieszak No Gap, służący do powieszenia telewizora przy samej ścianie. Ekran można także delikatnie odchylić lub pochylić, aby uzyskać komfortowy kąt podczas oglądania. Ciekawostką jest także niewidoczny przewód optyczny Invisible Connection, który łączy telewizor z modułem One Connect i pozwala uniknąć plątaniny kabli.

Oczywiście, by The Frame faktycznie wyglądał jak element sztuki, może wyświetlać obrazy. Służy do tego galeria Samsung Collection, zawierająca ponad setkę dzieł znanych artystów. Gdy nie jest używany jako telewizor, możemy przełączyć go na tryb Art Mode i wówczas naprawdę zmieni się w obraz. Oczywiście można tam wyświetlać także nasze zdjęcia.

To nie wszystkie nowatorskie rozwiązania zastosowane w tym sprzęcie. Posiada bowiem specjalnie zaprojektowany czujnik ruchu, dzięki któremu, jeśli nikogo nie ma w pokoju, pozostaje wyłączony. Jednak kiedy tylko użytkownik pojawia się w pobliżu, telewizor wyświetla wybrany obraz. Dodatkowo posiada czujnik światła, który automatycznie dopasowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia.

Telewizor The Frame jest już dostępny w wybranych sklepach Samsung Brand Store. Do wyboru są dwie przekątne ekranu: 55 i 65 cali.

The Frame

Źródło: Samsungmedia.pl

You may also like...