Ten prosty gadżet unowocześni nasze okienne rolety

SwitchBot Blind Tilt to gadżet, dzięki któremu nasze okienne rolety staną się inteligentne. Nie tylko będą się automatycznie zasuwać, ale też możemy sterować ich pracą za pomocą aplikacji lub głosowych komend.

Moda na inteligentny dom staje się coraz popularniejsza i na rynku pojawiają się kolejne urządzenia zapewniające wygodę obsługi. Aby jednak zyskać nowe funkcje, nie musimy wymieniać posiadanych urządzeń na wersje inteligentne. Istnieją bowiem produkty rozszerzające funkcjonalność obecnie używanego sprzętu.

Do tej kategorii zaliczymy również gadżet SwitchBot Blind Tilt opracowany przez firmę Wonder Tech Lab, który pojawił się na Kickstarterze. To niewielkie urządzenie zmieniające standardowe rolety lub żaluzje w inteligentną wersję. Jego montaż jest bardzo prosty i sprowadza się do zaledwie trzech kroków.

SwitchBot Blind Tilt unowocześni nasze rolety

Producent zapewnia natomiast, że jego pasuje do 99 procent żaluzji poziomych, oferując sterowanie nimi na 10 różnych sposobów. Po podłączeniu mostka SwitchBot Hub Mini, możemy sterować nimi za pomocą aplikacji mobilnej lub komend głosowych. Urządzenie współpracuje bowiem Amazon Alexą, Google Assistant lub Siri. Można też wykorzystać pilota SwitchBot Remote lub sterować w analogowy sposób, czy ręcznie.

SwitchBot Blind Tilt

Rolety można również programować na zamykanie/otwieranie za pomocą dostępnego timera, samodzielnie określając czas. Możemy też zdać się na automatykę i ustawić na wschód/zachód słońca. Użytkownik ma także możliwość ustawienia otwierania rolet pod określonym kątem lub też wybrać żądany poziom światła wpadającego do pomieszczenia. Gadżet będzie wtedy inteligentnie zmieniał ustawienia, aby utrzymać ten poziom na podstawie ilości wykrytego światła.

SwitchBot Blind Tilt
Źródło: Wonder Tech Lab

Dużą zaletą urządzenia jest jego bezobsługowość. Producent wyposażył je bowiem w 2000 mAh baterię, której dzięki wbudowanemu panelowi solarnemu nie trzeba nigdy ładować.

SwitchBot Blind Tilt dostępny jest na Kickstarterze w cenie 49 dolarów. Urządzenie pojawi się w sprzedaży jeszcze w grudniu bieżącego roku. Pod powyższym linkiem uzyskacie więcej informacji na jego temat, a także możecie złożyć zamówienie. Producent deklaruje, że dostarczy sprzęt do wielu krajów na całym świecie.

Źródło

You may also like...