Zaskakujący test Zack Nelsona. Sprawdził wytrzymałość smartfonów na upadek

Właściciel kanału JerryRigEverything wykonał kolejny test smartfonów. Tym razem sprawdził wytrzymałość na upadek modeli iPhone XR i Google Pixel 3.

Użytkownicy smartfonów doskonale znają Zacka Nelsona, właściciela popularnego kanału JerryRigEverything. Zack testuje na nim wytrzymałość smartfonów, poddając je kilku rodzajom sprawdzianów. Youtuber sprawdza przede wszystkim ich odporność na zarysowanie, ogień, a także zginanie obudowy. To standardowy sprawdzian, którym poddaje nowe urządzenia mobilne.

Tym razem postanowił jednak nieco zmienić formułę testów i sprawdził jak smartfony radzą sobie z upadkiem na ziemię. Obiektem testowym były smartfony iPhone XR i Google Pixel 3, czyli dwa flagowe modele amerykańskich koncernów.

Warto dodać, że do tej pory Nelson stronił od tego typu testów, ponieważ ich przeprowadzanie nie jest łatwe. Oczywiście większość z nich, wykonuje się w laboratoriach za pomocą maszyn. Problem w tym, że w ten sposób nie da się odtworzyć warunków upadków, które zdarzają się w prawdziwym świecie. Z drugiej strony, w prawdziwych upadkach jest zbyt dużo zmiennych, by dało się uzyskać powtarzalne wyniki. Tym razem jednak zrobił wyjątek.

Sprawdzian obu modeli okazało się bardzo interesujący. Jak widać na poniższym filmie, oba smartfony dość mocno uszkodziły się podczas testów, ale wygląda na to, że Google Pixel 3 jest od swego rywala wytrzymalszy. Pierwsze kilka upadków z małej wysokości zniósł bowiem bardzo dobrze i choć pojawiły się drobne pęknięcia na rogach, to nie było to nic poważnego. Po zwiększeniu wysokości iPhone XR pękł po obu stronach, natomiast smartfon Google, choć plecki miał strzaskane, to nadal pozostał w pełni użyteczny

Oczywiście oba telefony zostały uszkodzeń, a więc test smartfonów jasno pokazuje, że używanie takiego sprzętu bez ochronnego etui może być bardzo ryzykowne. Warto więc zaopatrzyć się w jakiś porządny futerał.

test smartfonów

Źródło: YouTube.com

You may also like...