The Walking Dead trafi na duży ekran. Powstaną trzy filmy o Ricku Grimesie

Fani serialu The Walking Dead ucieszą się z planów przeniesienia serialu na duży ekran. Powstać ma filmowa trylogia, której głównym bohaterem będzie Rick Grimes.

Serial The Walking Dead produkowany jest już od ośmiu lat i w tym czasie doczekał się dziewięciu sezonów. Pojawiły się też spin-offy, gry komputerowe oraz wiele innych nawiązań do marki, a teraz zapowiedziano kinowa wersję telewizyjnego hitu. Właśnie pojawiły się informacje o planach stworzenia filmowej trylogii, której głównym bohaterem będzie Rick Grimes.

AMC już od jakiegoś czasu przymierzało się do usunięcia z serialu tego bohatera granego przez Andrew Lincolna. Jego realizacja odbyła się w jednym z ostatnich odcinków. I wprawdzie nie pokazano tam konkretnie śmierci bohatera, to wyraźnie zasugerowano, że nie będzie już brał udziału w tej historii.

Usunięcie postaci z serialu było celowym zabiegiem, który pozwoli przenieść go na duży ekran. Według The New York Times, któremu Lincoln udzielił wywiadu, AMC zamierza bowiem wyprodukować trzy filmy nawiązujące do serialu. Zdjęcia do pierwszego z nich ruszą już w przyszłym roku.

Kinowe produkcje nie będą jednak adaptacją komiksów, na których oparto popularny serial. Powstanie bowiem całkowicie nowa historia, w której pierwsze skrzypce grać będzie właśnie Rick Grimes. Filmy opowiedzą nam oryginalną historię tego bohatera i nie będą po prostu dłuższym odcinkiem serialu. Tak zapewnia Scott M. Gimple, szef działu treści uniwersum The Walking Dead, który jest równocześnie scenarzystą pierwszego filmu.

Warto też dodać, że w projekt zaangażowany jest również Robert Kirkman, autor komiksów oraz producent wykonawczy serialu. Filmy będą więc uzupełnieniem historii opowiedzianej przez serial, jego spin-off Fear of the Walking Dead, gry wideo itp.

The Walking Dead

Źródło: Nytimes.com

You may also like...