Twórcy Apex Legends do walki z cheaterami wykorzystują SI

Respawn wymyśliło ciekawy sposób na walkę z cheaterami w Apex Legends. Nowy pomysł zakłada umieszczanie ich w meczach wyłącznie z innymi oszustami.

Oszukiwanie w grach sieciowych, to zjawisko z którym producenci próbują walczyć od lat, lecz z marnym skutkiem. Każdy system zabezpieczający przed cheaterami jest praktycznie natychmiast rozpracowywany. A bywa czasem tak, że zanim twórcy wprowadzą go do użytku, to oszuści już mają cheaty pozwalające go omijać.

Mimo to twórcy gier sieciowych ciągle walczą z oszustami, stosując coraz bardziej oryginalne rozwiązania. Jeden z ciekawszych pomysłów ma studio Respawn odpowiedzialne za grę Apex Legends. Autorzy strzelanki od samego początku walczą z oszustami i jakiś czas temu pochwalili się nawet, że zablokowali cheaterom milion kont.

Blokada konta w przypadku darmowej gry to jednak mało efektywne rozwiązanie, gdyż założenie nowego to kwestia paru sekund. Twórcy pracują więc nad nowym pomysłem, który może znacznie pomóc w walce z tym problem. Chcą zmodyfikować system matchmakingu w taki sposób, dobierał do meczy tylko cheaterów oraz spamerów. W ten sposób oszuści nie będą psuli zabawy uczciwym graczom, gdyż będą walczyli wyłącznie w swoim gronie.

Firma wyjaśnia również, że skorzystała ze sztucznej inteligencji, by stworzyć behawioralny model cheatera. Pomoże on w automatycznym wykrywaniu oraz banowaniu oszustów. Twórcy pracują również nad uniemożliwieniom cheaterom zakładania kolejnych kont. Niektóre rejony świata mają być określone mianem wysokiego ryzyka. W takich miejscach założenie nowego konta będzie wymagało wykorzystania dwuskładnikowego systemu autoryzacji.

Nie wiadomo na razie na ile skuteczne w walce z cheaterami będą nowe pomysły, ale jeśli choć trochę ograniczą ich obecność, to będzie to sukces.

Apex Legends

Źródło: Reddit.com

You may also like...