Wyświetlacze E-Ink zastąpią kartki z cenami

Inżynierowie od dawna pracują nad technologiami, dzięki którym zakupy w sklepach stałyby się łatwiejsze. Były już koszyki z tabletami, wirtualne sklepy na plakatach, a najnowszym pomysłem są elektroniczne kartki z cenami.

Firma E-Ink opracowała nowy typ trójkolorowego wyświetlacza Spectra, którego przeznaczeniem jest prezentowanie cen na sklepowych półkach. Elektroniczny papier wyposażono w trzy różne pigmenty, mianowicie biały, czarny oraz czerwony. Trzeci kolor, w zależności od potrzeb, może zostać zmieniony na zielony lub błękitny, tak aby metki z cenami lepiej były dopasowane do wystroju sklepu.

Wyświetlacze Spectra są w stałej łączności z komputerem i dzięki temu można w czasie rzeczywistym zmieniać ceny poszczególnych towarów. Jest to przydatne rozwiązanie w momencie jakiejś promocji, gdyż nie trzeba zmieniać metek ręcznie, a więc oszczędność czasu jest niezaprzeczalna. Spectra trafi na rynek w trzecim kwartale bieżącego roku, lecz producent nie podaje jeszcze ile będą kosztować.

Oprócz Spectra E Ink stworzyło bardzo podobny sprzęt o nazwie Aurora, który jednak przeznaczony jest do działania w niskich temperaturach, a więc w sektorach z mięsem, lub nabiałem. Urządzenie może pracować w temperaturze nawet do -25 stopni Celsjusza. Te modele wyświetlaczy na rynek trafią już w lipcu.

Źródło: Engadget.com

You may also like...