Wyszukiwarka Google odnajdzie poszukiwaną piosenkę. Wystarczy ją zanucić

Google wprowadza do swej wyszukiwarki kolejną interesującą funkcję, która pomoże odnaleźć interesujący nas utwór. Wystarczy go jedynie zanucić.

Na pewno nie jeden raz usłyszeliście w radio utwór, który się Wam spodobał, ale nie macie pojęcia kto go wykonuje. W dzisiejszych czasach odnalezienie wykonawcy nie jest aż tak trudne, gdyż istnieje wiele narzędzi, które się tym zajmują. Jednym z nich jest m.in., Shazam, ale nie jest to aplikacja, która zawsze będzie pomocna. Owszem, potrafi odnaleźć utwór, jednakże tylko wtedy gdy go usłyszy, więc na nic się nam nie przyda.

Google zapowiedziało jednak nową funkcję wyszukiwarki Google, która w takich sprawach będzie niezwykle pomocna. Koncern stworzył bowiem mechanizm potrafiący wyszukać utwór po zanuceniu fragmentu, który zapamiętaliśmy. Funkcja obsługuje jednak nie tylko nucenie, ale też śpiewanie, a nawet gwizdanie zapamiętanej melodii.

Obsługa tej funkcji jest bardzo prosta, a objaśnia ją poniższe wideo przygotowane przez koncern. Wystarczy jedynie odpalić wyszukiwarkę Google, a następnie wybrać opcję szukania piosenki. Potem nucimy, gwizdamy lub śpiewamy zapamiętaną melodię, zaś specjalny algorytm analizuje dźwięk i pokazuje utwory, do których może pasować.

Musimy jednak pamiętać, że proces jest na razie daleki od ideału i nie liczmy na to, że dostaniemy konkretny utwór. Raczej otrzymamy całkiem sporą listę potencjalnych dopasowań.

Z funkcji można korzystać od dzisiaj, a w systemach Android oraz iOS. Należy tylko pamiętać, że próbka dźwięku musi mieć około 10-15 sekund. Dostęp do niej można uzyskać także za pomocą Asystenta Google, a obecnie obsługuje ona 20 różnych języków.

Google

Źródło

You may also like...