XGIMI Magic Lamp niewidzialnym projektorem ukrytym w lampie

Na chińskim rynku pojawił się wielofunkcyjny projektor XGIMI Magic Lamp. Nie tylko odtwarza filmy, ale też pełni funkcję sufitowej lampy oświetlającej pomieszczenie oraz inteligentnego głośnika.

Rynek projektorów jest już tak bardzo nasycony, że producenci tego sprzętu muszą wyposażać go w coraz nowsze funkcje, by zachęcić do nabycia. Ciekawy pomysł na rozbudowanie możliwości tego popularnego sprzętu mieli inżynierowie chińskiej firmy XGIMI. Stworzyli bowiem sprzęt oferujący znacznie większą funkcjonalność od typowego projektora.

XGIMI Magic Lamp niewidzialnym projektorem

Ich produkt nazywa się XGIMI Magic Lamp i na pierwszy rzut oka wcale nie przypomina projektora, lecz sufitową lampę. I wcale nie jest to atrapa, gdyż mamy do czynienia z w pełni funkcjonalną lampą, która może oświetlać nasz pokój. Posiada 176 diod LED i dysponuje funkcją inteligentnego ściemniania, dostosowując natężenie światła do pory dnia. To właśnie z nią zintegrowano projektor, a dodatkowo w obudowie znajduje się inteligentny głośnik.

Projektor potrafi natomiast z odległości 1,5 m wyświetlać obraz o przekątnej 100″ oraz rozdzielczości Full HD. Jego jasność wynosi z kolei 900 ANSI lumenów. Możliwość instalowania aplikacji daje nam dostęp serwisów streamingowych. Natomiast bezprzewodowe HDMI pozwala podpiąć go do komputera, konsoli lub innych źródeł obrazu.

XGIMI Magic Lamp

Projektor dysponuje również systemem audio Harman Kardon, składającym się z dwóch 8 W głośników, które zapewniają czysty dźwięk. Nie zapomniano też o dekodowaniu dźwięku Dolby Audio oraz DTS. Co ciekawe, wbudowany system audio nie służy wyłącznie projektorowi. Może też pełnić funkcję inteligentnego głośnika, takiego jak Google Home.

XGIMI Magic Lamp

XGIMI Magic Lamp nie jest może najtańszym projektorem na rynku, gdyż w przeliczeniu na złotówki kosztuje 5440 zł. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że w tej cenie dostajemy również sufitową lampę oraz inteligentny głośnik, cena przestaje już wydawać się wysoka.

Taka konstrukcja jest przy tym bardzo użyteczna, gdyż nie każdy lubi jak nad głową wisi mu projektor. Tymczasem tutaj zupełnie go nie widać, a mimo to w każdej chwili możemy obejrzeć ulubiony serial lub film.

Oczywiście jeśli poszukujecie bardziej standardowego projektora, to na tej stronie znajdziecie duży ich wybór w atrakcyjnych cenach.

Źródło

You may also like...