Xiaomi zapowiada nowoczesny i tani telefon komórkowy

Xiaomi nie zapomina również o telefonach komórkowych. Jej najnowszy model nazywa się Xiaomi Qin 1 i ma być bardzo tani.

Xiaomi nie ogranicza się tylko do produkcji nowoczesnych i tanich smartfonów. Szefostwo chińskiej firmy doskonale zdaje sobie sprawę z wciąż dużej popularności telefonów komórkowych, dlatego właśnie wprowadziło na rynek taki sprzęt. Urządzenie sfinansowane ze zbiórki crowfundingowej prezentuje się bardzo stylowo, choć funkcjonalność ma dość ograniczoną.

Produkt nazywa się Qin 1 i został zaprojektowano przez inżynierów chińskiego koncernu. Jeśli nazwa wydaje się Wam dziwnie znajoma, to wyjaśniam, iż zapożyczono ją od najsławniejszej chińskiej dynastii. Sam telefon jest dość kompaktowym urządzeniem, a jego wymiary wynoszą 132 x 53.8 x 8.5 mm. W obudowie znajdziemy 2,8″ wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, pod którym znajduje się wygodna w obsłudze fizyczna klawiatura.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to pod maską pracuje procesor MediaTek MT6260A z jednym rdzeniem ARM7, a dodatkowo mamy 8 MB RAM oraz 16 MB pamięci użytkowej. Nie znajdziemy tu GPS’u ani LTE, jednakże jest WiFi oraz Bluetoot 4.2, więc komunikacja bezprzewodowa jest w pełni dostępna. Bateria ma pojemność 1480 mAh i według deklaracji producenta wystarcza na 15 dni pracy, natomiast funkcjonalność sprzętowi zapewnia system o nazwie Nucleus.

Firma ma w swej ofercie także nieco lepiej wyposażony model Qin 1s. Ten produkt posiada już dwurdzeniowy procesor Spreadtrum SC9820 taktowany zegarem 1,2 GHz. Wyposażono go w 256 MB RAM oraz 512 MB pamięci flash. Tutaj wyposażenie jest znacznie lepsze, a więc mamy VoLTE, GPS, WiFi i Bluetooth 4.2. Niestety żaden z telefonów nie posiada kamer, a także gniazda słuchawkowego, co jest dość zaskakującą decyzją. Atutem jest natomiast funkcja Dual SIM.

Xiaomi Qin 1 oraz Qin 1s oferowane będa w kolorze czarnym oraz białym. Ich cena wyniesie w przeliczeniu 25 euro, zaś w sprzedaży pojawią się od 15 września.

Xiaomi Qin 1

Xiaomi Qin 1

Xiaomi Qin 1

Źródło: Youpin.mi.com

You may also like...