W YouTube na Androida obejrzysz wideo w 4K. Nawet jeśli nie masz takiego ekranu

YouTube zaktualizowało swą aplikacje na Androida, dodając do niej interesującą funkcję. Umożliwia bowiem oglądanie wideo w 4K, nawet jeśli nie mamy takiego ekranu.

YouTube już od pewnego czasu oferuje filmy w jakości 4K, lecz dotychczas na smartfonach taka opcja nie była szczególnie przydatna. To dlatego, że poza niektórymi modelami Sony, praktycznie nie ma na rynku urządzeń dysponujących takimi wyświetlaczami.

Teraz jednak nie będzie to problemem, gdyż serwis wprowadził do swej aplikacji ciekawą funkcję. Użytkownicy Androida, mogą oglądać wideo w 4K HDR w 60 kl/s, nawet jeśli posiadają urządzenie z ekranem o niższej rozdzielczości. Obraz jest wówczas zdecydowanie ostrzejszy i ogólnie ma lepszą jakość, dzięki mniejszej kompresji.

Jest to zmiana przeprowadzona po stronie serwerów, więc użytkownik nie musi aktualizować posiadanej wersji aplikacji. Oczywiście należy też pamiętać, że odtwarzanie filmów w takiej jakości wymaga odpowiedniej mocy obliczeniowej. Trzeba więc smartfona posiadającego wydajny procesor, gdyż w przeciwnym wypadku o płynności odtwarzania można zapomnieć.

wideo w 4K

Źródło

You may also like...