Smartfony Apple mogą dostać więcej RAM; iPhone 14 Pro otrzyma 8 GB

Według jednego z analityków, Apple może wyposażyć swe smartfony w więcej pamięci RAM. Jego zdaniem model iPhone 14 Pro otrzyma aż 8 GB RAM’u.

Jeśli chodzi o rozmiar pamięci RAM, to iPhone wypada dość blado na tle smartfonów z Androidem. Apple montuje bowiem w swym sprzęcie tylko 4 GB RAM i tyle ma iPhone 13 dostępny w polskich sklepach od 4199 zł. Jedynie w modelach 13 Pro oraz 13 Pro Max znajdziemy po 6 GB RAM. Tymczasem obecnie standardem w sprzęcie z Androidem ze średniej półki jest 8 GB, a topowe modele mają już nawet 16 GB. Taką pamięcią dysponuje m.in., Xiaomi Black Shark 3 5G.

Być może amerykański producent już wkrótce zwiększy rozmiar pamięci w swych smartfonach. Według analityka z Haitong International Securities, modele iPhone 14 Pro oraz 14 Pro Max mogą dysponować 8 GB RAM. Analityk nie wspomina o najsłabszym wariancie telefonu z nowej rodziny, więc prawdopodobnie pozostanie przy 4 GB. Nie można jednak wykluczyć, że producent wyposaży go w nieco więcej pamięci, np., 6 GB, czyli tyle ile ma 13 Pro.

8 GB RAM’u nie wydaje się zbyt dużą pamięcią jak na dzisiejsze czasy. Musimy natomiast pamiętać, że w Apple ma pełną kontrolę nad systemem i sprzętem, więc może zapewnić znacznie lepszą optymalizację. Dzięki temu 8 GB RAM w pełni zaspokoi potrzebny współczesnych aplikacji.

Powyższe informacje są jedynie prognozami, więc nie ma pewności, że iPhone faktycznie dostanie więcej pamięci RAM. Z drugiej jednak strony Apple zwiększa ilość pamięci w tabletach i np., tegoroczny iPad Pro ma już 16 GB. Można więc założyć, że w taki sam sposób potraktuje również smartfony.

iPhone 14

Źródło

You may also like...