Apple rezygnuje z modemów 5G od Intela

Koncern Apple potwierdził, że przyszłe jego smartfony nie będą mieć modemów 5G Intela. Układy tego producenta przestaną być montowane już od 2020 roku.

Od dłuższego czasu Apple było związane z Qualcommem, który dostarczał jego smartfonom modemy zapewniające łączność bezprzewodową. Niedawno drogi obu firm nieco się rozeszły z powodu sporów patentowych. Amerykański koncern potrzebował więc nowego dostawcy modemów, również obsługujących technologię 5G. Udało się podpisać umowę z Intelem, ale wygląda na to, że współpraca ze znanym producentem chipów wkrótce zostanie zakończona.

Z najnowszych doniesień wynika, ze Apple od 2020 roku przestanie montować w swym sprzęcie modemy 5G od Intela. Wprawdzie producent chipów ma nadzieję, że uda się odnowić współpracę w 2022 roku, ale na razie nie jest to takie pewne. Póki co, firma z Cupertino będzie wykorzystywać modemy Qualcomma. Jeden dostawca to jednak za mało, dlatego niewykluczone, że nawiąże na tym polu współpracę z MediaTekiem, który proponował ją w 2017 roku.

Zakończenie współpracy z Apple może być dla Intela sporym problemem. Wprawdzie amerykańska firma nie była jedynym odbiorcą jego modemów, ale z pewnością jednym z największych. Sytuacja może więc niekorzystnie odbić się na finansach koncernu.

5G

Źródło: Calcalistech.com

You may also like...