Domowa bateria Kohlera zmagazynuje energię z naszych ogniw solarnych
Na targach CES 2020 Kohler pokazał domową baterię Kohler Power Reserve. Modułowy akumulator może przechowywać energię z paneli solarnych, oddając ją w razie potrzeby.
Drastyczny wzrost cen energii sprawił, że wiele osób zaczęło szukać rozwiązań pozwalających obniżyć rachunki. Ciekawą propozycję ma firma Kohler, która podczas targów CES 2022 zaprezentowała domową baterię Kohler Power Reserve. To konkurencja dla Tesli Powerall, która może magazynować energię z naszych ogniw fotowoltaicznych, zapewniając prąd podczas przerw w jego dopływie z sieci.
Zaletą baterii jest modularna budowa, dzięki czemu łatwo ją przystosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Kohler przygotował trzy pakiety akumulatorów o pojemności 10 kWh, 15 kWh oraz 20 kWh, które można ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji.
Produkt powstał przede wszystkim do współpracy z panelami słonecznymi montowanymi na dachach domów. Te zwykle produkują energię w dzień, natomiast nocą właściciel instalacji musi korzystać z sieci energetycznej. Tymczasem Kohler Power Reserve eliminuje taką potrzebę. Instalacja solarna ładuje bowiem akumulatory w dzień, a w nocy można wykorzystać zgromadzoną w nich energię.
Baterie współpracują z aplikacją mobilną, dającą pełną kontrolę nad ich pracą. Możemy więc ustawić je jako awaryjne zasilanie, określić czas użytkowania zgromadzonej energii itp. Aplikacja posiada również oś czasu informacji o zasilaniu. Pokazuje kiedy system został naładowany, kiedy wykorzystano jego rezerwę oraz historyczne wykorzystanie w domu.
Istotne jest to, że w przeciwieństwie do Tesli Powerwall, bateria Kohlera jest mniejsza. Można ją zainstalować wewnątrz lub na zewnątrz domu, zaś modularna konstrukcja pozwala ją rozbudować w razie potrzeby.
Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe mają 10-letnią gwarancję producenta. Kohler Power Reserve do sprzedaży trafi za kilka miesięcy, a jego ceny zależą od pojemności. Wersja 10 kWh kosztować ma 13 325 dolarów, 15 kWh – 18 720 dolarów, zaś 20 kWh to wydatek 23 440 dolarów.
Technogadżet w liczbach