Galaxy A5 z grudniową poprawką bezpieczeństwa

Galaxy A5 (2016) jest pierwszym smartfonem Samsunga, który dostał grudniową poprawkę bezpieczeństwa. Na razie otrzymali ją użytkownicy z Holandii.

Samsung zazwyczaj nieco się spóźnia, jeśli chodzi o dystrybucję comiesięcznych poprawek bezpieczeństwa. Bardzo często smartfony dostają ją z kilkutygodniowym opóźnieniem, ale w przypadku aktualizacji grudniowej, firma stanęła na wysokości zadania.

W poniedziałek Google rozpoczęło dystrybucję grudniowej poprawki bezpieczeństwa dla smartfonów Nexus oraz Pixel. Koreański koncern szybko zareagował i również wypuścił ją dla swego sprzętu. Co ciekawe, nie dostał jej ani Galaxy S8, ani też Galaxy Note 8, lecz Galaxy A5 (2016).

Poprawka dostępna jest na razie dla mieszkańców Holandii i mogą ją pobierać posiadacze modelu z fabrycznym oprogramowaniem. Użytkownicy telefonów brandowanych przez operatora muszą jeszcze poczekać kilka dni. Aktualizacja waży niecałe 200 MB i jak zapewnia producent, poprawia stabilność działania sprzętu oraz jego ogólne funkcjonowanie.

Warto jednak pamiętać, że Galaxy A5 (2016) od czasu październikowej poprawki, ma problemy z WiFi. Telefon często nie chce się połączyć z siecią, informując o błędzie. Wiele osób będzie więc musiało pobrać aktualizację z użyciem mobilnego internetu. Nie wiadomo jednak czy grudniowa aktualizacja, rozwiązuje ten problem.

Galaxy A5

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...

3 komentarze

  1. Geryy pisze:

    Jesli chodzi o galaxy A5 to nie wiem czy wifi sie po aktualizacji poprawilo ale na pewno zepsuło się połączenie Bluetooth, samo się włącza, nawet jak sie wylaczy to po 10min znów jest włączone.

  2. Sebastina pisze:

    Dostałem już aktualizację i powiem iż nie widzę żadnej zmiany jeśli chodzi o wi fi

  3. Rafał pisze:

    Ja dostałem 05.12.2017 aktualizację