iOS 11 zainstalowany na 55 procentach urządzeń

Mimo początkowych problemów, iOS 11 zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie zainstalowany jest na 55 procent wszystkich urządzeń firmy Apple.

Debiut systemu iOS 11 nie był w pełni udany. Nowy system operacyjny opracowany przez inżynierów koncernu Apple, sprawia bowiem sporo problemów. Powoduje m.in., szybsze wyczerpywanie się baterii oraz w niektórych przypadkach prowadzi do spowolnienia działania aplikacji.

Posiadacze sprzętu firmy z Cupertino wydają się jednak tymi kłopotami nie przejmować. Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Mixpanel, iOS 11 został zainstalowany już na 55 procent wszystkich urządzeń.

Co ciekawe, nie wszyscy decydują się na skorzystanie z nowego systemu. 38 procent użytkowników na razie się z tym wstrzymuje, dopóki Apple nie zlikwiduje wszystkich problemów. A pojawia się ich coraz więcej, gdyż zaledwie kilka dni temu odkryto w nim lukę, pozwalającą ominąć zabezpieczenia telefonu, by dostać się do zdjęć zapisanych w pamięci.

Być może popularność iOS 11 znacznie wzrośnie, gdy na rynku pojawi się zapowiadany od dawna iPhone X. Przypomnę, że jego oficjalna premiera została zaplanowana na 3 listopada.

iOS 11

Źródło: Mixpanel.com

You may also like...