Koniec z wymianą baterii w pilotach do TV Samsunga

Samsung zaprezentował nowy pilot do swych telewizorów, w którym nie trzeba już wymieniać baterii. Samsung Eco Remote Control posiada bowiem ogniwo solarne.

Kiedyś jeden komplet baterii w pilocie do telewizora, wytrzymywał kilka dobrych lat. I to nawet gdy intensywnie z niego korzystaliśmy. Dziś piloty są znacznie bardziej zaawansowane. Mają wbudowane mikrofony do sterowania głosem, a także moduły bezprzewodowej łączności, a niektóre również gładziki. Krótko mówiąc potrzebują więcej energii, więc znacznie szybciej zużywają włożone do nich baterie.

Dla użytkownika sprzętu RTV jest to kłopot, bo jeśli nie posiada ładowarki i akumulatorków, jego wydatki na baterie stale rosną. Samsung znalazł jednak rozwiązanie tego problemu i zaprezentował najnowszy pilot stworzony do tegorocznych modeli odbiorników telewizyjnych.

Jego największym atutem jest ogniwo fotowoltaiczne umieszczone na tylnym panelu. Wytwarzana przez nie energia ładuje baterie, dzięki czemu według producenta pełne ładowanie wystarczy na około dwa lata pracy. Co ważne, pilot nie potrzebuje wyłącznie światła dziennego, gdyż ładuje go również sztuczne oświetlenie. A jeśli nie chcemy tak długo czekać, to wbudowany port USB pozwala szybko naładować akumulatorki.

Nowy pilot będzie standardowym wyposażeniem tegorocznych telewizorów QLED 4K oraz 8K.

Dodam, że pomysł Samsunga na alternatywne zasilanie pilotów do telewizorów, wcale nie jest nowy. Wiele lat temu LG stosowało w swych pilotach dynamo, podobne do stosowanego w nakręcanych latarkach lub odbiornikach radiowych. Wystarczyło jedynie kilkukrotnie obrócić specjalne pokrętło, a uzyskiwaliśmy energię na parę dni działania.

Samsung

Źródło

You may also like...