Lenovo stworzyło pierwszy smartfon z Windows 10

Microsoftowi nie udało się zachęcić zbyt wielu producentów smartfonów do współpracy przy tworzeniu urządzeń z platformą Windows. Ale przynajmniej odniósł sukces w przypadku jednego z nich – chińskiego koncernu Lenovo.

Azjatycki gigant jeszcze w 2011 roku obiecał, że opracuje smartfona z Windowsem, który miał trafić do sklepów w 2012 roku. Wprawdzie zajęło to nieco dłużej, ale wreszcie firma wywiązała się ze swej obietnicy. Właśnie zaprezentowała swój najnowszy model o nazwie SoftBank 503LV.

Nazwa tego produktu jest taka, a nie inna, gdyż powstał on dla japońskiego operatora SoftBank. Dlatego też będzie oferowany pod jego szyldem. A równocześnie jest to pierwszy smartfon Lenovo z systemem Windows 10 Mobile. Specyfikacja techniczna jest średnia, więc jeśli sądzicie, że mamy do czynienia z flagowcem, to będziecie rozczarowani.

Mamy tu 5″ ekran o rozdzielczości HD, a także procesor Qualcomm Snapdragon 617. Pamięci operacyjnej zainstalowano 3 GB, natomiast użytkowej 32 GB z możliwością rozszerzenia przez kartę microSD. Parametry aparatów fotograficznych, jak przystało na urządzenie ze średniej półki, są również mało ciekawe. Z tyłu mamy 8 Mpix, natomiast z przodu 5 Mpix. Energii do pracy dostarcza natomiast bateria 2250 mAh.

Ceny na chwilę obecną jeszcze nie ujawniono. Smartfon pojawi się na japońskim rynku już w październiku,

Lenovo

Źródło: Microsoft.com

You may also like...