YubiKey teraz chroni również sieciowe usługi użytkowników iOS

Szwedzka firma Yubico udostępniła swój sprzętowy klucz YubiKey, również dla urządzeń na iOS. Gadżet pozwala skutecznie chronić usługi internetowe przed hakerami.

Jeszcze do niedawna dwuskładnikowe systemy autoryzacji użytkownika, wydawały się zapewniać idealną ochronę naszym usługom internetowym. W teorii dodatkowy kod wysyłany SMS’em sprawiał, że żaden haker nie miał szans na włamanie się do naszej poczty czy kont w mediach społecznościowych.

To już przeszłość, gdyż kilka dni temu pisałem o złamaniu tego systemu przez badaczy z Certfa Lab. Dlatego coraz więcej portali zachęca użytkowników do przechodzenia na klucze sprzętowe. Taki klucz wprowadził do użytku m.in., Twitter, a własną jego wersję oferuje również Google.

Jednym z najpopularniejszych kluczy sprzętowych dostępnych na rynku jest YubiKey. Jego producentem jest szwedzka firma Yubico, która zjawiła się na CES 2019, by zaprezentować wersję przeznaczoną dla IOS. YubiKey for Lightning jest dwustronny, a więc jedna końcówka to złącze Lightning, natomiast druga to USB-C. Taka konstrukcja umożliwia używanie klucza również z nowymi iPadami Pro.

Niestety nowy produkt nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży i nie wiemy kiedy będzie go można kupić.

YubiKey

Źródło: Yubico.com

You may also like...