Pozew przeciwko LG rozszerzony na kolejne modele

LG Electronics ma obecnie niemałe problemy związane z urządzeniami przenośnymi. Firma musi zmierzyć się ze zbiorowym pozwem sądowym, wytoczonym przez klientów wściekłych za to, że jej sprzęt wpada w pętlę restartów.

Niedawno informowałem, że koncernowi LG Electronics wytoczono zbiorowy proces związany z jej sprzętem. Okazało się bowiem, że wada fabryczna modelu G4 oraz V10 sprawia, że urządzenia prędzej czy później wpadały w pętlę restartów. W ten sposób są praktycznie do wyrzucenia.

Użytkownicy są wściekli na firmę i zarzucają jej, że ta doskonale wiedziała o wadzie fabrycznej swych urządzeń. A mimo to dalej je produkowała uznając, że problem nie istnieje. Frustrację konsumentów można doskonale zrozumieć, gdyż awaria objawiała się często już po gwarancji, więc problem spadał na ich głowy, a producent nie poczuwał się do odpowiedzialności i wymiany wadliwego sprzętu.

Wygląda jednak na to, że problemy LG będą jeszcze większe. Media donoszą bowiem, że pozew został rozszerzony na inne modele smartfonów tej firmy, mianowicie LG G5, LG V20 oraz Nexus 5X, czyli niemal wszystkie flagowce, które producent wprowadził do sprzedaży w ostatnich latach.

Wprawdzie LG zwracało pieniądze nabywcom modelu Nexus 5X, ale klienci uznali te działanie za niewystarczające i domagają się odszkodowania. Zważywszy na liczbę modeli objętych pozwem, jego wysokość będzie bardzo wysoka.

LG

Źródło: Arstechnica.com

You may also like...

1 Response

  1. stan pisze:

    v-10 to najlepszy fon nie ma żadnych restartów ani zacięć ani się sam nie włącza mam go półtora roku i żadnych problemów