Nowy flagowiec Realme zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, na pokładzie Snapdragon 8 Gen3

Jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli kupić najnowszy flagowiec Realme GT5 Pro. Smartfon wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen3, zapowiada się bardzo ciekawie.

Xiaomi 14 było pierwszym smartfonem z procesorem Snapdragon 8 Gen3, jednak z biegiem czasu zaczyna pojawiać się coraz więcej modeli dysponujących nowym układem Qualcomma. Kolejnym będzie flagowy Realme GT5 Pro, który na chińskim rynku zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Realme GT5 Pro już wkrótce w sprzedaży

Smartfon został już dopuszczony do sprzedaży przez chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych, a więc niebawem trafi w ręce pierwszych klientów. Sprzęt zapowiada się bardzo interesująco, głównie ze względu na specyfikację techniczną.

Urządzenie ma wymiary 161.6 x 75.1 x 9.2 mm i waży 220 gramów,. A oprócz nowego procesora Qualcomma oraz 1 TB pamięci użytkowej UFS 4.0, posiada także 16 GB pamięci LPDDR5x. Producent wyposaży go również w wysokiej klasy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,78” i rozdzielczości 2780 x 1264 pikseli. Panel wyprodukowany przez chińską firmę BOE, może pochwalić się nie tylko szczytową jasnością przekraczającą 3000 nitów, ale też jakością wyświetlania i ochrony obrazu, przedstawianą w materiałach reklamowych jako „najlepsze w branży”.

Niewątpliwą zaletą smartfona jest również duża bateria o pojemności 5400 mAh. Obsługuje 100 W szybkie ładowanie kablowe oraz 50 W bezprzewodowe. Pewnym zaskoczeniem może być to, że przy tak dużej baterii producent nie zdecydował się na wyposażenie tego modelu w ładowarkę z Realme GT3. W tym modelu ma moc 240 W. A według materiałów reklamowych, naładuje akumulator od 1 do 100% w czasie zaledwie 10 minut. Możliwe jednak, że uznano iż tak szybkie ładowanie doprowadzi do przyspieszonej degradacji baterii, więc zdecydowano się na bezpieczniejsze rozwiązanie.

Potężny flagowiec ze świetnym ekranem

Oprócz tego smartfon posiada potrójny aparat tylny, a także 32 MP przednią kamerę. Główny aparat będzie dysponował 50 MP sensorem Sony LYT-T808 z OIS. Towarzyszyć mu będzie 50 MP peryskopowy teleobiektyw oraz 8 MP czujnik panoramiczny. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 14 z firmową nakładką Realme UI 5.

Oficjalna cena Realme GT5 Pro nie jest jeszcze znana. Według przecieków, smartfon kosztować ma w przeliczeniu około 2940 zł. Naturalnie trudno oczekiwać, by taka cena obowiązywała również na polskim rynku. Ale jeśli będzie zbliżona do podanej kwoty, to chiński smartfon może stanowić poważną konkurencję dla zbliżającego się Samsunga Galaxy S24.

Realme GT5 Pro
Źródło: TEENA

You may also like...