SwitchBot Lock zmieni standardowy zamek do drzwi w elektroniczną wersję

SwitchBot Lock to nowy gadżet dla osób, które chciałyby mieć elektroniczny zamek bez dużych wydatków. To specjalna nakładka, która unowocześnia nasz standardowy zamek do drzwi, umożliwiając zdalne otwieranie.

Elektroniczne zamki do drzwi stają się coraz powszechniejsze, gdyż oferują bardzo wysoki poziom wygody. Mając taki sprzęt możemy znacznie łatwiej otwierać drzwi, a oprócz tego nie trzeba dorabiać kluczy, jeśli chcielibyśmy udostępnić nasz dom rodzinie. Wystarczy bowiem udostępnić je w wersji cyfrowej, przesyłając na smartfona.

Takie zamki nie są jednak tanie i opisywany niedawno Xiaomi Smart Door Lock M20, to wydatek ponad 1200 zł. A w dzisiejszych trudnych czasach mało kto chciałby wydać teraz takie pieniądze.

SwitchBot Lock unowocześni nasz zamek do drzwi

Nie jest to jednak konieczne, gdyż możemy wykorzystać nasz obecnie posiadany zamek do drzwi, przekształcając go w inteligentną wersję. Umożliwia to gadżet o nazwie SwitchBot Lock. Pochodzi on od tego samego producenta co opisany niedawno Curtain Rod 2, który umożliwia inteligentne sterowanie zasłonami. W tym wypadku mamy do czynienia ze specjalną nakładką na standardowy zamek, która umożliwia jego bezdotykowe otwieranie.

Urządzenie kompatybilne jest z wieloma modelami zamków, w tym także Kwikset Cylinder Deadbolt lub Baldwin Single Cylinder. Po zainstalowaniu, umożliwia zdalne otwieranie drzwi za pomocą Bluetooth i smartfona, Apple Watch lub też specjalnych breloków NFC.

Możemy też kontrolować go komendami głosowymi, gdyż urządzenie współpracuje z Siri, Alexą oraz Google Assistant. Oprócz tego jest kompatybilne z platformą Samsung SmartThings, a więc mając SwitchBot Hub Mini, możemy zintegrować go z innymi domowymi urządzeniami.

Zamek posiada także opcjonalną klawiaturę oraz klawiaturę z wbudowanym czytnikiem odcisków palców, więc mamy całkiem sporo sposobów jego odblokowania. A gdyby jakiś włamywacz spróbował go otworzyć, to kilka nieudanych prób wpisania kodu lub zeskanowania odcisku palca, włączy funkcję blokady.

Oczywiście można go również nadal otworzyć fizycznym kluczem w przypadku wyczerpania baterii, a nawet użyć starego klucza. Gadżet zasilają dwie baterie CR123A 3V, które wystarczają na około pół roku działania, a jego instalacja jest bardzo prosta.

SwitchBot Lock będzie można kupić na Amazonie już od 20 czerwca w cenie 100 dolarów. Opcjonalna klawiatura oraz dotykowa klawiatura z czytnikiem biometrycznym, kosztują odpowiednio 30 i 60 dolarów.

SwitchBot Lock

Źródło

You may also like...